افزایش سرعت افتر افکت – تنظیمات Ram Preview و رندر

FINAL

افزایش سرعت افتر افکت – افزایش سرعت رندر و پیش نمایش فایلها در نرم افزار افترافکت

نکته: اول از همه باید بهتون بگم که محصولات ادوبی ورژن های 2014 و 2015 با سخت افزار های جدید سازگاری ندارن به صورتی که موقع کار کردن با نرم افزار افتر افکت تیک زدن موس و یا Ram Preview مشکل ساز میشه براتون. پس اگر نرم افزار افتر افکت رو نصب کردین و دیدین که موس تیک میزنه و یا بسیار کند رندر میکنه، باید ورژن بالاتری نصب کنید برای مثال ورژن 2018 و یا 2020

 

نحوه رندر سریع پروژه ها در افتر افکت

ببینید برخی از کارت گرافیک ها در کدنویسی های افتر افکت تعریف نشده، یعنی باید به صورت دستی مدل کارت گرافیک رو بهش معرفی کنین تا قابلیت Gpu در ورژن 2014 فعال بشه و با کارت گرافیک شما هم سازگار باشه حالا برای اینکه بدونین افتر افکت شما با کارت گرافیک سازگار هست یا خیر ابتدا نرم افزار را اجرا کنید و سپس به منوی Edit>Prefences>General و سپس در صفحه باز شده روی گزینه Previews کلیک کنید. حالا در صفحه باز شده روی گزینه Gpu Information کلیک کنید تا جزئیات گرافیک رو مشاهده کنید.

افزایش سرعت افتر افکت

افزایش سرعت افتر افکت

خب ببینید در این صفحه 2 تا گزنیه هست یکی به اسم OpenGl و دیگری Cuda که مربوط به قابلیت های کارت گرافیک شما میشه رو نمایش میده ، در صورتی که این دو گزینه فعال بود، یعنی گرافیک شما رو نرم افزار پشتیبانی میکنه و اگر فعال نبود به مسیر نصب نرم افزار افتر افکت C:\Program Files\Adobe\Adobe After Effects CC 2014\Support Files رفته و دنبال فایل متنی به نام raytracer_supported_cards بگردید و بازش کنین. داخل این فایل متنی لیستی از کارت گرافیک هایی که نرم افزار افتر افکت ورژن 2014 پشتیبانی میکنه رو نمایش میده ، شما باید نام دقیق کارت گرافیکتون رو در انتهای همین لیست اضافه کنید و از منوی File این فایل متنی رو Save کنین.

افزایش سرعت افتر افکت ورژن 2014

در صورتی که روی گزینه Save زدین و ارور داد ، ابتدا همین فایل متنی رو در صفحه دستکتاپ ذخیره کنین و سپس با فایلی که در مسیر نصب قرار گرفته Reply کنید. با این کار نرم افزار افتر افکت کارت گرافیک شما رو پشتیبانی میکنه و از این پس به جای Cpu نرم افزار از کارت گرافیک شما برای رندر فایل ها استفاده میکنه.

بعد از اینکه اسم کارت گرافیک رو در این قسمت قرار دادین حالا یکبار از نرم افزار افتر افکت خارج بشید و مجدد اجراش کنین تا تنظیمات اعمال بشن ، و بعد مجدد به مسیر Gpu Information برید ، حالا اگر اسم کارت گرافیکتون رو به صورت صحیح قرار داده باشین گزینه Gpu و Cuda فعال میشه و بخش Ray-Tracing از Cpu به Gpu تغیر میکنه .

اگر دیدن فعال نشده باید مجدد به همون مسیری که گفتیم برید و مدل صحیح کارت گرافیک رو قرار بدین.

 

این آموزش برای ورژن 2014 بود ، در ورژن های جدید مثل 2018 به بالا نرم افزار به صورت اتومات مدل کارت گرافیک رو میشناسه و نیازی به این کار نیست.

 

افزایش سرعت Ram Preview در نرم افزار افتر افکت

نرم افزار افتر افکت به صورت استاندارد و اتومات مقدار رم مورد نیازش رو موقع رندر و یا پخش مستقیم فایل و یا پروژه ، تعیین میکنه ولی برای اینکه سرعت بالاتری داشته باشین میتونین مقدار رم بیشتری رو بهش اختصاص بدین البته این کار باعث میشه موقعی که افتر افکت درحال رندر هست دیگه نتونین با نرم افزار های دیگه همزمان با رندر کاری انجام بدین چون با این کار کل رم رو به افترافکت اختصاص میدین!

ابتدا به منوی Edit>Prefences>General رفته و اینبار گزینه Memory & Multiprocessing را انتخاب کنید . در صفحه ای که مشاهده میکنید در بخش Instaleed Ram کل رم سیستم شما رو نمایش میده و در قسمت پایین Ram available for مقدرا رم استفاده شده در افتر افکت رو مشاهده میکنید

تنظیمات Ram Preview در افتر افکت
تنظیمات Ram Preview در افتر افکت

حالا در قسمت Ram reserved for other applications هرچه عدد رو کمتر کنید ، در نهاین رم بیشتری به نرم افزار اختصاص میدین. بعد از انجام این کار یکبار نرم افزار رو ببندید و مجدد اجراش کنید تا تنظیمات اعمال بشه.

حالا با اجرا یک پروژه افترافکت متوجه تغییر سرعت خروجی رندر و رم پریویو خواهید شد.

امیدواریم از این آموزش لذت و بهره کافی را برده باشین ، در صورتی که سوالی دارین در بخش نظرات همراه ما باشین.

khalajfx
ارسال دیدگاه