حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

02171053175 KhalajFx@gmail.com  

فایل لایه باز فتوشاپ | ایلوستریتور | دانلود فایل PSD | معرفی و نرم افزار

لایه باز - فایل لایه باز فتوشاپ | ایلوستریتور | دانلود فایل PSD | معرفی و نرم افزار

فایل لایه باز فتوشاپ

 

[icon name=”square” class=”” unprefixed_class=””] معرفی فایل های لایه باز ، فایل لایه باز چیست؟

به فایل های گرافیکی که فرد را در ویرایش و تغییر های لازم بر روی عکس ها و برنامه های مورد نظر توانمند میسازد فایل لایه باز می گویند فایل های لایه باز در فتوشاپ این قدرت را برای شما فراهم میکنند تا هر نوع تغییر یا ویرایشی را که میخواهید بر روی برنامه یا پروژه مورد نظر اعمال کنید و بعبارتی فایل را شخصی سازی نمایید و تغییرات دلخواه خود را بر روی آن ایجاد کنید.

 

3 1 - فایل لایه باز فتوشاپ | ایلوستریتور | دانلود فایل PSD | معرفی و نرم افزار
فایل لایه باز فتوشاپ

این فایل های لایه باز در فرمت ها ی متفاوتی مورد استفاده قرار میگیرند و بصورت فرمت های متغیری نیز ذخیره میگردند بهترین فرمتی که میتوان این فایل را ذخیره کرد تا در دسترس باشد فرمت PSD میباشد اگر فایل لایه باز خود را بدین صورت ذخیره کنید هر بار که نیاز داشته باشید میتوانید فایل مورد نظر را باز کرده و بصورت کامل ویرایش کنید حتی با حفظ این فرمت اگر فایل لایه باز خود را برای دوستتان ارسال کنید دوست شما نیز قادر خواهد بود فایل را ویرایش کند.

 

[icon name=”square” class=”” unprefixed_class=””] مزیت های طرح یا فایل لایه باز در امور طراحی:

فایل های لایه باز کمک بسیاری به طراحان کرده است درصورتی که شما در آینده نیاز داشته باشید تا طرح خود را ویرایش کنید یا تغییراتی در آن اعمال کنید فایل لایه باز به شما کمک خواهد کرد.

طرح های لایه باز به شما کمک میکند تا زمان کمتری صرف طراحی از پایه و ابتدای طرح خود نمایید و یا حتی اگر طرحی ندارید و نمیخواهید از ابتدا طراحی کنید میتوانید از طرح های لایه باز موجود در سایت خلج اف ایکس استفاده کنید و کار طراحی و تغییر خود را ادامه دهید.

بعبارتی طرح های لایه باز و استفاده از آن ها در زمان و هزینه شما صرفه جویی می کند و کار شما را راحت تر میکند تمام طرح های شما میتوانند فایل لایه باز داشته باشند تا در صورت نیاز به اعمال تغییرات بر روی آن ها مورد استفاده قرار گیرند حتی اگر فایل لایه باز برای طرح مورد نظر ندارید میتوانید از سایتهای متفاوت و البته اینترنت دانلود نمایید و از آن استفاده نمایید.

 

designing 3542 1024x538 - فایل لایه باز فتوشاپ | ایلوستریتور | دانلود فایل PSD | معرفی و نرم افزار
مزیت فایل لایه باز

 

[icon name=”square” class=”” unprefixed_class=””] ویرایش فایل لایه باز نرم افزار ایلاستریتر و فتوشاپ:

اکثر فایل های لایه باز آماده به صورت وکتور Ai یا فرمت Psd ارائه میگردند پس در هنگام خرید فایل مورد نظر به فرمت آن دقت کرده در صورتی که فایل لایه باز شما فرمت Psd بود باید فایل مورد نظر را از طریق برنامه فتوشاپ و یا اگر فرمت آن Ai بود باید با نرم افزار ایلاستریتر بصورتی که پس از باز کردن برنامه فتوشاپ از طریق آیکون یا منو فایل را باز کرده و پس از باز شدن فایل مورد نظر ، با استفاده از ابزارهای کاربردی ، تغییرات مورد نیاز خود را برروی فایل مورد نظر اعمال کرده.

هر از چند گاهی ممکن است فونت ها باهم متفاوت باشد پس بنابراین پیشنهاد میشود در هنگام خرید یا دانلود فایل لایه باز خود به فونت آن دقت نمایید.

 

20180304133207 55 1024x538 - فایل لایه باز فتوشاپ | ایلوستریتور | دانلود فایل PSD | معرفی و نرم افزار
فایل لایه باز فتوشاپ و ایلوستریتور

 

[icon name=”square” class=”” unprefixed_class=””] دانلود و معرفی موکاب های فتوشاپ :

پس از بررسی فایل های لایه باز و آشنایی با آنها نوبت به موکاپ میرسد. در واقع موکاپ اصطلاحی است که طراحان دنیای وب و گرافیک برای فایل های ابتدایی و پیش نیاز خود استفاده میکنند. موکاپ ها فایل های پیش نمایشی آماده ای هستند که در موضوعات مختلفی از جمله بروشور ها ، کارت ویزیت ها و….موجود میباشند و فرمت آنها به صورت psd میباشد و در فتوشاپ ایجاد میگردد و تغییرات بر روی آن قابل اعمال میباشد.

موکاپ همانند فایل های لایه باز امکانات زیادی برای طراح فراهم کرده و کمک زیادی به طراحان میکند از مهمترین و بهترین کمک هایی که موکاپ به طراح میکند این است قدرت بهترین تصمیم گیری درمورد رنگ و دیگر ویژگی های طرح خود را به وی میدهد. موکاپ ها در واقع فایل های لایه بازی میباشند که بر اساس اسمارت آبجکت ها ایجاد میشود(اسمارت آبجکت یکی از کلیدی ترین کاربردهای فتوشاپ میباشد).

 

4 1 1024x169 - فایل لایه باز فتوشاپ | ایلوستریتور | دانلود فایل PSD | معرفی و نرم افزار
دانلود رایگان موکاپ

 

آنچه که در موکاپ ها وجود دارد بر روی اسمارت ابجکت ها میباشد بصورتی که اگر شما قصد تغییر موکاپ مورد نظر خود را داشته باشید باید اطلاعات و محتوای اسمارت آبجکت سند اصلی خود را تغییر دهید پس از تغییر میتوانید تغییرات خود را بر روی موکاپ موردنظر پیاده کنید و سپس طرح مورد نظر خود را ذخیره نمایید ذخیره موکاپ ها کمی زمان بر میباشد پس صبور بوده تا فایل شما ذخیره گردد. دانلود رایگان موکاپ فتوشاپ

 

 

[icon name=”square” class=”” unprefixed_class=””] ولی وکتور چیست و چه کارایی دارد و با چه نرم افزارهایی قابل باز کردن میباشد:

در قسمت های قبلی مقاله با فایل های لایه باز آشنا شدیم و گفتیم این فایل ها به دو صورت موجود میباشند بصورت فرمت psd و Ai  که می توان تغییرات متعددی بر روی آن ایجاد کرد.

در واقع وکتور نوعی فایل لایه باز میباشد که با فرمت های wmf, EPS, Ai و…. ذخیره میگردد تقریبا تمام طراحان برخوردهای زیادی با این نوع فایل ها داشته اند و با ویژگی های آنها آشنا میباشند و میدانند که برای باز کردن این فایل ها باید از چه نرم افزارهایی استفاده کرد فایل های وکتور در نرم افزارهای وکتور ،ایلوستریتور ، فتوشاپ و….. باز میشوند.    دانلود فتوشاپ   دانلود ایلوستریتور

 

چیست 1024x429 - فایل لایه باز فتوشاپ | ایلوستریتور | دانلود فایل PSD | معرفی و نرم افزار
وکتور چیست

فایل های وکتور خصوصیات خوبی دارند که بهتر است آنها را بدانید این فایل ها را بدون اینکه کیفیت آنها افت کند یا کم شود میتوان زوم کرد یا بزرگ نمایی کرد یا به بیانی شما میتوانید فایل مورد نظر را تکه تکه و بر روی آن کار کنید و تغییرات مورد نظر خود را بر آن اعمال کنید ،

فایل های وکتور به تصاویر Raster نیز تبدیل میشوند بهتر است این موارد را قبل از استفاده از فایل های وکتور بدانید تا عملکردی خوب داشته باشید.

فایل های وکتور با فرمت های گفته شده را در برنامه کورل ، ایلوستریتور و فتوشاپ میتوانید باز کنید فایل های وکتور در فتوشاپ بصورت لایه باز مشاهده نمیشوند و به صورت لایه در قسمت Layer باز میشوند و نمیتوانید تغییراتی بر روی آن اعمال کنید ولی در کورل و ایلوستریتور بصورت لایه باز مشاهده میگردند و قابل ویرایش بدون کاهش کیفیت میباشند.

 

Illustrator Photoshop CorelDRAW 1024x331 - فایل لایه باز فتوشاپ | ایلوستریتور | دانلود فایل PSD | معرفی و نرم افزار

 

پس اگر قصد دارید فایلی را بدون اینکه کاهش کیفیت یا تصویر داشته باشید مورد تغییر خود قرار بدهید و طراحی جالبی در بر داشته باشید حتما از فایل های وکتور در طراحی خود استفاده کنید و ویژگی های آن را فراموش نکنید.

 

امیدوارم که تا حدودی و در حد حوصله این مقاله با فایل های لایه باز و انواع متفاوت آن و کارایی هایش آشنا شده باشید. و مطالب محدود و کوتاه ما گامی موثر در معرفی فایل های لایه باز برای شما برداشته باشد.

 

khalajfxpro
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با خرید اکانت ، بیشتر از آن چه می خواهید پیش رو می گذاریم (30 روز رایگان دانلود کنید)
ثبت نام اکانت
یک ماه دانلود رایگان و نامحدود
هرچی میبینی رایگان دانلود کن / بدون پرداخت هزینه
خرید اکانت دانلود