حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

02171053175 KhalajFx@gmail.com  

دانلود فوتیج | مخصوص افترافکت و ادیوس | میکس و تدوین ویدیو

389458 1024x576 - دانلود فوتیج | مخصوص افترافکت و ادیوس | میکس و تدوین ویدیو

دانلود فوتیج

فوتیج های آماده ویدئویی یا ویدئو استوک؟

فوتیج در اصل به معنای ویدئو هست اما ویدئوی که خام بوده و ویرایشی بر آن صورت نگرفته است. فوتیج های آماده ویدئویی یا ویدئو استوک، در واقع قطعه ای و یا یک برداشت ویدئویی است که معمولا مدت زمان آن کم، چیزی در حدود یک دقیقه است اما با این حال در مواردی نیز مشاهده می شود که مدت زمان آن طولانی تر از این مقدار نیز می شود. این قطعه ویدئوی آماده و کوچک را در فیلم های بزرگ مورد استفاده قرار می دهند ولی معمولا این قطعه های آماده را عوامل فیلم سازی ایجاد نمی کنند، بلکه همانگونه که از نامش پیداست، قطعاتی آماده هستند که توسط افرادی ماهر به منظور تسهیل عملیات فیلم سازی ساخته شده و در اختیار فیلمسازان قرار می گیرند. دانلود فوتیج آماده میکس

 

آماده 1024x435 - دانلود فوتیج | مخصوص افترافکت و ادیوس | میکس و تدوین ویدیو

 

دانلود رایگان فوتیج های آماده میکس و مونتاژ فیلم :

هدف اصلی استفاده از این فوتیج های آماده ویدئویی یا ویدئو استوک ، کاهش هزینه های فیلم سازی و صرفه جویی در زمان می باشد. شاید قبل از آشنایی با این مفهوم متصور می شدید که همه سکانس ها و قطعات فیلم ها، توسط خود عوامل فیلم سازی ضبط شده است، اما اگر بیشتر دقت کنید متوجه می شوید که بسیاری از قطعات موجود در فیلم ها را، چندین بار دیگر در فیلم های متفاوتی مشاهده کرده اید و انگار این قطعات تکراری هستند، بله این حالت کاملا طبیعی و یکی از اصول فیلم سازی است که قطعاتی که استفاده زیادی دارند و یا به گفتار عامیانه روتین هستند، عوامل تدوین فیلم به صورت آماده استفاده می کنند. این قطعات آماده در واقع موضوعاتی را شامل می شوند که به صورت مکرر در اکثریت فیلم ها اتفاق می افتند و کاربرد زیادی دارند مانند، آتش سوزی، انفجار، بارش برف و باران، طلوع و غروب خورشید، صحنه های تصادف و بسیاری از این موارد که شما بارها و بارها در فیلم های مختلف با موضوعات و ژانر های متفاوت مشاهده کرده اید.

 

Professional Video Editing Tips and Tricks 1024x598 - دانلود فوتیج | مخصوص افترافکت و ادیوس | میکس و تدوین ویدیو

 

فوتیج های آماده ویدیو استوک (فیلم خام) :

معمولا به فوتیج های آماده ویدئویی یا ویدئو استوک، b-roll نیز گفته می شود چون این قطعات، در زمان برداشت قطعات اصلی فیلم گرفته نشده اند و آنها را در مرحله ثانویه ساخت فیلم اضافه کرده اند، اما به هر حال وجود این قسمت ها برای روایت داستان فیلم ضروری است، به گونه ای که می توان این برداشت ها را مکمل برداشت های اصلی فیلم در نظر گرفت.

برای تفهیم بیشتر این موضوع، ارائه یک مثال از کاربرد آن می تواند مفید واقع شود. برای نمونه، فیلمی را در نظر بگیرید که در آن شخصیت اصلی ماجرا قرار است تا برای انجام ماموریتی به شهر دبی سفر کند، برای این منظور در فیلم باید مناطق مشهور و مهم شهر دبی مانند برج خلیفه و ویژگی های آن به تصویر کشیده شود، برای این منظور عوامل ساخت فیلم به جای اینکه مدت زمان زیادی را صرف ساخت این قسمت ها کنند، که قطعا هزینه زیادی را نیز در بر خواهد داشت، از فوتیج های آماده ویدئویی یا ویدئو استوک های مربوط به شهر دبی استفاده می کنند.

ویدیو استوک 1024x146 - دانلود فوتیج | مخصوص افترافکت و ادیوس | میکس و تدوین ویدیو

نکته ای که قابل ذکر است، نحوه برداشت هنرمندانه و ماهرانه این فوتیج های آماده ویدئویی یا ویدئو استوک ها است، به گونه ای که بینندگان فیلم هیچ وقت متوجه جدا بودن این قسمت ها از برداشت های اصلی فیلم نمی شوند. به همین خاطر فوتیج های آماده ویدئویی یا ویدئو استوک دارای لایسنس می باشند و برای استفاده از آن ها باید از سازندگان آنها اجازه گرفته شود.

دانلود فوتیج آماده موشن گرافیک

 

فوتیج های موشن گرافیک مناسب ساخت تیزر های تبلیغاتی و جلوه های سینمایی:

موشن گرافیک یا به عبارت دیگر گرافیک متحرک، به هر چیزی که در حوزه طراحی گرافیک ایجاد شده و به حرکت درآید گفته می شود. هدف اصلی آن انتقال مفاهیم و محتوا در قالب گرافیکی و حرکتی می باشد. دو ویژگی شاخصی که موشن گرافیک دارد، یکی تاثیر آنی و جذب کننده آن و دیگری سمبولیک یا نشانه محور بودن آن است. به عنوان مثالی از موشن گرافیک می توان به صحنه حرکت لوگوی یک شرکت اشاره کرد.

 

بر اسـاس نـوع کاربرد، موشن گرافیـک ها به انواع مـختلفی تقسـیم می شـوند که عبارتنـد از:

 

1- تیزر تبلیغاتی: مدت زمان این نوع معمولا کمتر از یک دقیقه است و ویژگی هایی همچون تاثیرگذاری بیش از حد بر روی بیننده و هزینه کم را دارا می باشد و باید حس کنجکاوی را در مخاطب ایجاد کند.

 

2- اینفوگرافیک: اطلاعات مورد نظر را می توان در قالب یک موشن گرافیک به جای استفاده از ویدئو تبلیغاتی که بسیار پر هزینه است در اختیار مخاطب قرار داد.

 

3- ویدئوی توضیحی: موارد قابل بیان خود را به جای استفاده از کاتالوگ که معمولا مورد خواندن قرار نمی گیرد، در قالب یک ویدئوی گرافیکی به کاربر نشان دهید.

 

4- عنوان و تیتر در فیلم ها: قرار گرفتن عنوان فیلم و تیتر ها با حالت موشن گرافیکی می تواند تاثیر آن را در ذهن خواننده چند برابر کند.

 

4- لوگو اینترو: نمایش گرافیکی و متحرک لوگو یا نماد شرکت با ادغام شدن موسیقی تاثیر گذار، می تواند نام شرکت شما را در ذهن خواننده تثبیت کند.

های موشن گرافیک 1024x292 - دانلود فوتیج | مخصوص افترافکت و ادیوس | میکس و تدوین ویدیو

تفاوت فوتیج های موشن گرافیک با انیمیشن :

موشن گرافیک با انیمیشن تفاوت هایی دارد از جمله اینکه انیمیشن بیشتر حالت داستانی دارد و وجود داستان در آن تاثیرگذار است در حالی که در موشن گرافیک توجه بیشتر بر عناصر گرافیکی و حرکت آن هاست. موشن گرافیک تصویر محور، ولی انیمیشن کاراکتر محور است. انیمیشن ها معمولا به جنبه های رفتاری، روانی و احساسی می پردازند، ولی موشن گرافیک به جنبه های سمبولیک و نشانه شناسی تاکید دارد. در انیمیشن ها خط زمانی و مکانی وجود دارد ولی در موشن گرافیک زمان و مکان بی اهمیت بوده و بیشتر بر ارائه محتوا تاکید دارد.

 

گرافیک - دانلود فوتیج | مخصوص افترافکت و ادیوس | میکس و تدوین ویدیو

 

جمع بندی فوتیج های آماده ویدیو استوک و موشن گرافیک:

امروزه پیشرفت تکنولوژی در همه حوزه ها و به تبع در حوزه گرافیک و فیلم سازی سبب شده است که در هزینه ها و زمان صرفه جویی قابل ملاحظه ای صورت گیرد. در این نوشتار به دو مورد از این فناوری ها، فوتیج های آماده ویدئویی یا ویدئو استوک و موشن گرافیک اشاره شد و کاربرد های هر یک به تفصیل بیان شد. با توجه به گفته ها استفاده از فوتیج های آماده ویدئویی یا ویدئو استوک، سبب کاهش زمان و هزینه در فیلم سازی و افزایش کیفیت فیلم ها می شود. موشن گرافیک نیز، از دیگر مواردی است، که امروزه به دلیل سادگی و کم هزینه بودن و در عین حال جذاب و پر محتوا بودن در موارد بسیاری از جمله لوگو ها، تیزر های تبلیغاتی، فیلم ها و موارد متعدد دیگر به فراوانی مورد استفاده قرار می گیرد.

khalajfxpro
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با خرید اکانت ، بیشتر از آن چه می خواهید پیش رو می گذاریم (30 روز رایگان دانلود کنید)
ثبت نام اکانت
یک ماه دانلود رایگان و نامحدود
هرچی میبینی رایگان دانلود کن / بدون پرداخت هزینه
خرید اکانت دانلود