بهترین نرم افزار تدوین فیلم ، ادیوس بهتر است یا پریمیر

بهترین نرم افزار تدوین فیلم | ادیوس بهتر است یا پریمیر | ویرایش | میکس | برسی تفاوت های پریمیر و ادیوس

بهترین نرم افزار تدوین فیلم + ادیوس بهتر است یا پریمیر :

نرم افزار ادیوس و پریمیر هر دو نرم افزار هایی هستند که برای تدوین و ویرایش فیلم های ویدئویی طراحی و تولید شده اند. تفاوت های میان این دو نرم افزار معمولا باعث سر در گمی کاربرانی می شود که تمایل دارند از نرم افزاری با امکانات بیشتر و محیط کاربری آسان تر استفاده نمایند در زیر به برخی از تفاوت های میان این دو نرم افزار اشاره ای خواهیم داشت.

بهترین نرم افزار تدوین فیلم + ادیوس بهتر است یا پریمیر :
ادیوس بهتر است یا پریمیر

⦁ نرم افزار ادیوس متعلق به شرکت Grass Valley و نرم افزار پریمیر متعلق به شرکت Adobe می باشد.

نرم افزار پریمیر برخلاف ادیوس قابلیت لینک شدن با نرم افزار افترافکت را دارد که همین موضوع توجه کاربران زیادی را به خود جلب کرده است.

⦁ اکثر پلاگین های نرم افزار افترافکت در نرم افزار پریمیر نیز جواب می دهد اما به طور مثال پلاگین Plural Eye فقط در نسخه ۶ ادیوس قابل اجرا می باشد و در نسخه های دیگر آن نصب نخواهد شد.

 

 

معرفی ، ویژگی و قابلیت های نرم افزار ادیوس Edius :

نرم افزار ادیوس یکی از پر کاربرد ترین نرم افزار های تدوین ویدئو می باشد لغت تدوین ویدئو در واقع به معنی آن است که یک فیلم را به روش های مختلفی ویرایش نمایید برای مثال توسط نرم افزار ادیوس شما می توانید تکه هایی از یک فیلم را جوا کنید و به صورت کاملا طبیعی در فیلمی دیگر قرار دهید.

اگر شما در حوزه تدوین ویدئو و هم چنین میکس و مونتاژ فیلم کار می کنید حتما لازم است که نرم افزار های معروفی که در این زمینه موجود هستند را بشناسید که پر طرفدار ترین آن ها نرم افزار ادیوس می باشد و یادگیری کار با نرم افزار ادیوس مقداری پیجیده بدده و نیاز به یک مدرس حرفه ای برای آموزش آن وجود دارد. بهترین نرم افزار تدوین فیلم

 قابلیت های نرم افزار ادیوس
قابلیت های نرم افزار ادیوس Edius

نرم افزار ادیوس دارای قابلیت ها و امکانات بسیارمتنوعی است که به کاربران امکان تدوین و ویرایش فیلم های ویدئویی را مطابق با سلایق خود خواهد داد.

 

⦁ کیرز تراکت مت در نرم افزار ادیوس نیز همانند نرم افزار پریمیر وجود دارد

⦁ امکان به وجود آوردن ماسک نیز در نرم افزار ادیوس موجود است که کاربرد زیادی برای کاربران دارد

⦁ خروجی این نرم افزار با کیفیت بسیار خوبی بهینه شده است

⦁ کچپر در این نرم افزار بهینه سازی شده است

⦁ قابلیت علامت گذاری در هنگام کپچر وجود دارد

⦁ نرم افزار ادیوس به شما این امکان را می دهد که پروژه های خود را با سایز مورد نظر خود بسازید

⦁ این نرم افزار قابلیت تدوین خطی را دارا میباشد

⦁ امکان پیش نمایش از پروژه

⦁ در نسخه جدید نرم افزار ادیوس امکان ساختن تراکت مت در تایم لاین وجود دارد که عدم وجود چنبن قابلیتی در ورژن های گذشته، کاربران را با مشکلات زیادی مواجه می کرد.

⦁ ادیوس نرم افزاری است که از منو های متحرک پشتیبانی می کند

⦁ توسط نرم افزار ادیوس بدون نیاز به افترافکت شما خواهید توانست که قسمت دلخواهی از فیلم را به صورت ایزوله و جدا شده از بقیه فیلم در بیاورید.

⦁ در این نرم افزار شما می توانید عکس های خود را در پیش نمایش به صورت ۹۰ درجه بچرخانید.

⦁ مناسب تولید فیلم های عروسی ، حرفه ای و برنامه های زنده صدا سیما و خبری

 

 

معرفی ، ویژگی و قابلیت های نرم افزار پریمیر Premiere :

نرم افزار پریمیر یکی از پر کاربرد ترین نرم افزار های ویرایش فیلمی است که توسط شرکت ادوبی طراحی و تولید شده است ، این نرم افزار امروزه، مورد استقبال و استفاده بسیاری از کاربران قرار گرفته است که دلیل این محبوبیت نیز، محیط کاربری بسیار آسان نرم افزار پریمیر و علاوه بر آن امکانات بی نظیری است که این نرم افزار در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

سهولت کاربرد نرم افرار پریمیر، باعث شده است که تمام کاربران از جمله کاربران آماتور و هم چنین کاربران حرفه ای به کار با این نرم افزار روی بیاورند. نرم افزار پریمیر به کاربران این امکان را می دهد که به راحتی با استفاده از امکانات این نرم افزار به ویرایش فیلم های خود، تغییر موزیک روی فیلم، اضافه کردن تصاویر جذاب، متن، به وسیله انیمیشن هایی با رنگ های متنوع و با کیفیت بپردازند. امکانات هیجان انگیز و بی نظیر این نرم افزار توجه بسیاری از تدوین گران فیلم های هالیوودی و پر فروش را نیز به خود جلب کرده است و بسیاری از آن ها برای بالا تر بردن کیفیت فیلم های تولید شده از نرم افزار پریمیر استفاده می کنند.  بهترین نرم افزار تدوین فیلم

معرفی ، ویژگی و قابلیت های نرم افزار پریمیر Premiere
قابلیت های نرم افزار پریمیر Premiere

نرم افزار پریمیر هم دارای قابلیت ها و امکانات بسیارمتنوعی است که به کاربران امکان تدوین و ویرایش فیلم های ویدئویی را مطابق با سلایق خود خواهد داد.

 

نرم افزار پریمیر نیز نوعی برنامه برای ویرایش و تدوین فیلم ها و کلیپ های شما می باشد. این نرم افزار قابلیت ها و امکانات متعددی را در اختیار کاربران قرار می دهد که با استفاده از آن ها می توان با کیفیت ترین فیلم ها را با توجه به نیاز و انتظارات خود طراحی نمود.

در زیر به برخی از قابلیت ها و امکاناتی که در نرم افزار پریمیر وجود دارد اشاره خواهیم کرد.

⦁ نرم افزار پریمیر دارای موتور اجرایی بسیار قوی مرکوری می باشد.

⦁ نرم افزار پریمیر سرعت ویرایش بالا و هم چنین کاربری راحت تر و روان تری دارد

⦁ در نرم افزار پریمیر می توانید مشکل تکان خوردن و لرزش دست هنگام فیلم برداری را برای همیشه حل کنید و لرزش فیلم را هنگام ویرایش حذف نمایید.

⦁ با نرم افزار پریمیر می توانید رنگ های پروژه را تصحیح کرده و مدیریت رنگ را به سلیقه خود انجام دهید.

⦁ با استفاده از ایننرم افزار می توانید روی فیلم های مختلفی افکت های متنوعی را انتخاب نموده و اعمال کنید.

⦁ سرعت وارد کردن فیلم های MPEG در نرم افزار پریمیر به مراتب بالا تر رفته است.

⦁ ابزار های برشی در نرم افزار پریمیر پیشرفته تر شده است و به شما این امکان را می دهد تا به تدوین داینامیک فیلم ها در تایم لاین نرم افزار بپردازید.

⦁ در نرم افزار پریمیر شما قادر خواهید بود تا افکت های صوتی خود و موسیقی ها را ویرایش نمایید.

و بسیاری از امکانات دیگری که به کاربران امکان ویرایش بهتر فیلم ها را خواهد داد.

 

 

نتیجه گیری:

با برسی تفاوت های میان دو نرم افزار ادیوس و پریمیر میتوان نرم افزار ادیوس را یک نرم افزار حرفه ای تدوین خطی ، ویرایش و میکس فیلم های عروسی ، برنامه های زنده خبری ، صدا و سیما و… انتخاب کرد و از نرم افزار پریمیر  بک نرم افزار غیر خطی میتوانید برای مصارف تولید فیلم های آموزشی ، ادیت و ویرایش فیلم های خانگی و… انتخاب کنید.  بهترین نرم افزار تدوین فیلم

 

 

تدوین خطی و غیر خطی چیست:

وقتی در زمان تدوین برنامه و در هر مرحله از آن مجبور هستیم تابع زمان واقعی برنامه باشیم و محدود به همان سرعت اصلی تصاویر و صداها را کم یا زیاد کنیم تدوین خطی انجام می دهیم و در غیرآن تدوین غیرخطی است.

مثلا در تدوین کامپیوتری که با نرم افزارهای مختلف انجام می شود وقتی می خواهیم از ابتدا تا انتهای فیلم مونتاژ شده را موسیقی بکشیم مجبور نیستیم از ابتدا تا پایان را کامل گوش کنیم و فقط در یک قسمت از کل پروژه نسبت موسیقی به صدای اصلی را تنظیم می کنیم.

یعنی با یک عمل اپراتوری ساده و در مدت چند دقیقه می توان کل یک پروژه چند ساعته را موسیقی کشید. یعنی لازم نبود برای اضافه کردن موسیقی به اندازه مدت زمان پروژه وقت صرف کنیم.

نکته مهم: تدوین خطی بیشتر در موارد خبری و برنامه های زنده صدا و سیما مورد استفاده است. 

khalajfx
ارسال دیدگاه